Murat UZUN

1984 yılında Ankara doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı ve 2002 yılında Ankara Lisesi’nden (YDA) mezun oldu. Ardından Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik MYO’da Turizm İşletmeciliği Bölümünü bitirerek dikey geçişle lisans eğitimi için Gazi Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İktisat bölümüne başladı. Üniversiteyi derece ile tamamlayan Murat Uzun üniversite eğitimini tamamlayana kadar hem okumuş hem de çalışmıştır.
Lise ve üniversite yıllarında amatör olarak tiyatro animasyon ve müzik gruplarında farklı roller üstlenmiş aynı zamanda yönetmenlik ve liderlik yapmıştır. Sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak çalışmış ve yöneticilik yapmıştır.
15 yaşında otelde çalışarak mesleki kariyerine başlamış olup Bodrum, Ankara ve Antalya illerinde turizm faaliyeti gösteren işletmelerde hem çalışmış hem de akademik kariyerine devam etmiş aynı zamanda gösteri ve sahne sanatları organizasyon firması kurmuş ve yönetmiştir.
Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında mesleki eğitimler vermeye başlamıştır.
Üniversite yıllarında hobi olarak başladığı grafik tasarım, yıllar geçtikçe kariyer hedefi haline gelen bir tutkuya dönüşmüş, 2009 yılında ODTÜ Logo yarışmasını kazanması bu alanda cesaretlendirmiştir. 2 yıl kadar reklam ajansında çalışarak kendini bu alanda geliştirme fırsatı bulmuş bugün sahibi olduğu ve Ankara’da faaliyet gösteren Despio Media Reklam Ajansı’nı kurmuştur. Yüzlerce firmaya reklam ve tanıtım, marka danışmanlığı, marka bilinirliği, kurumsal kimlik, kurumsal iletişim, çalışan ilişkileri, müşteri ilişkileri, reklam stratejileri, web sayfası yazılım, Google seo ve sosyal medya, ürün fotoğrafçılığı, tanıtım videoları vb. konularda hizmet vermiştir.
Ada Enstitü Kurucu Ortağı olarak firmanın reklam ve tanıtım stratejilerini yürütmektedir.

Bu web sitesi çerezleri kullanır ve tarama deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.