Düşünce Haritaları (Mind Map) Eğitimi (Workshop)

Genel Bilgi

Düşünce Haritaları (Mind Mapping) tekniğiyle, daha etkili ve pratik not tutmak mümkün hale gelmektedir. Katılımcılar, klasik doğrusal not tutma yöntemine alternatif olarak düşüncenin merkezden çevreye doğru yayıldığı, renkli kalemler ve görsel imgelerle zenginleştirilerek daha etkili hale getirilen düşünce haritalarının nasıl yapıldığını öğrenecektir. Yenilikçi bir not alma tekniği olan “Düşünce Haritaları” ile düşünceden kâğıda yansıyan fikirler, innovatif yapılarını klasik sisteme ve siyah beyaz sayfalara kurban etmeden tüm orijinallikleriyle kendilerini ifade etme şansı bulacaklar. Düşünce Haritaları kullanılarak yapılan sunumlar daha dikkatli takip edilecek, dinleyicinin dikkati her an yüksek seviyede tutulacaktır. Ayrıca konuşmacılar için çok başarılı bir yardımcı olan düşünce haritaları, sunumun akışını kısa ifadelerle yansıtarak konuşmacılara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kimler Katılabilir

  • Konuya ilgi duyan herkes katılım sağlayabilir.

Eğitim İçeriği

Not tutarken, planlama yaparken ya da bir kitaptan önemli yerleri not ederken, sıradan insanlar gibi sayfalarca kağıda ihtiyacınız olmayacak. Çünkü tüm bunları tek bir sayfa üzerinde gerçekleştirebileceksiniz.
Konuları, kendinize özgü anahtar kelimeler, simgeler ve resimlerle ifade edeceğiniz için beyninizin sağ ve sol bölümünü birlikte kullanıyor olacaksınız.
Tuttuğunuz notları, yıllar sonra da hatırlıyor olacaksınız, hem de bütün halinde. (Sıradan not tutma yönteminde, bütünlük sağlanamaz ve hatırlama oranı üzerinden zaman geçtikçe azalır)
Hedeflerinizi belirlerken, konular arasında daha önce hiç fark etmediğiniz ilişkileri göreceksiniz.
Zamandan kazanacaksınız.
Bu yöntemi kullanmanın verdiği özgüveni hissedeceksiniz. Bu yöntemle çalışmaya başladığınızda, zihninizin nasıl yapılandığını daha iyi görecek ve yeni bilgileri beyninizin sağ bölümünü de kullanarak kaydetmeyi alışkanlık haline getireceksiniz.

Eğitim Tarih ve Saatleri

Kontenjan dolması dahilinde mail ve telefonla duyurulacaktır.

Eğitim Yeri

Eğitim online yapılacaktır. Kaydınız gerçekleştikten sonra eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişim sağlayacaktır.

Eğitimin Süresi

Eğitim Süresi: 6 Saat
Kontenjan: 20

Eğitmen

Erdinç KÜÇÜKER / Eğitim Uzmanı

Sertifika Hakkında

Katılım Belgesi: Eğitim sonunda Ada Enstitü onaylı ‘’Katılım Belgesi’’ verilecektir.

NOT: Eğitim kontenjanın dolması halinde açılacaktır.

Nasıl Kayıt Olurum?

Eğitime kayıt yaptırmadan önce dilerseniz 0212 993 00 33 numaralı iletişim numarası üzerinden eğitim danışmanlarımız ile görüşüp bilgi alabilirsiniz. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra eğitim danışmanız size e-posta, telefon veya sms ile kaydınızın tamamlandığına dair bilgi ulaştıracaktır.

  • Kursu al butonuna tıklayarak ilgili formu doldurup ödemeyi gerçekleştiriniz.
  • Ödemenizi dilerseniz kredi kartı dilerseniz de EFT/HAVALE yöntemi ile yapabilirsiniz.
  • İlgili eğitimin katılım şartlarında yer alan belgeleri ve dekontu info@adaenstitü.com.tr adresine mail olarak gönderiniz.
Eğitim sonunda katılım belgenizi alabilirsiniz.
Kayıt Formu, Kimlik Fotokopisi ve Ödeme dekontu
Kamu ve özel sektörde geçerlidir.
Uzaktan Eğitim olarak yapılmaktadır . Kullanıcı adınız ve şifreniz kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra sms ile bildirilecektir.
Workshop eğitimlerimizde sınav yoktur.
Kursu Al
Kayıtlı: 20 öğrenci
Süre: 6 Saat
Seviye: İleri

Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:30 - 18:00
Salı 09:30 - 18:00
Çarşamba 09:30 - 18:00
Perşembe 09:30 - 18:00
Cuma 09:30 - 18:00
Cumartesi 09:30 - 18:00
Pazar Kapalı
Bu web sitesi çerezleri kullanır ve tarama deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.